کندوکارتن یا کندوهای مقوایی

کندوکارتن یا کارتن های مقوایی

پیش از این در مورد صنایع کارتن سازی و خدمات قابل ارائه به پرورش دهندگان زنبور عسل سخن گفته ایم. بحث جعبه های عسل همچنان قابل شرح است اما اینجا نگاهی داریم به تاریخ کندو داری و معرفی واژه جدیدی به نام کندوکارتن.

قرن‌ها قبل از دوره کندو داری آدمی از فراورده‌های تولیدی زنبور عسل استفاده می کرده است و انسان‌های اولیه به دنبال کندوهای وحشی می‌رفتند وپس از خراب کردن کندو از عسل و موم و گرده موجود در آن استفاده می‌کردند. گاهی اوقات نیز شاخه درختی را که کندو بر روی آن قرار داشت قطع می کردند وآن شاخه را به همراه کندو به خانه می‌بردند ودر چنین حالتی برای اولین بار استفاده از کندوهای طبیعی رایج گردید.

اما امروزه با شرایط متفاوتی روبرو هستیم و سالهای متمادی است که کشاورزان برای بهره برداری و استفاده بهتر از انگبین زنبور عسل به بررسی کندوهای وحشی پرداخته و تلاش نمودند تا مکانی را برای این حشره فراهم آورند که بیشترین شباهت را به مکان زندگی طبیعی آن داشته باشد.

انواع کندو را می توان در چهار دسته به شرح ذیل نام برد

کندوی گلی

این کندو همانند یک کوزه بوده که از طرف دارای سوراخ کوچکی به منظور ورود و خروج زنبورها و قسمت پشتی قابل بازنمودن به منظور برداشت انگبین.

کندوی درختی

ساختمان این کندو همانند کندوهای گلی بوده با این تفاوت که یک تنه درخت را خالی نموده و از آن استفاده می‌کنند.

کندوی حلبی

این نوع کندو در کشورهای آفریقایی بیشترین کاربرد را دارد. در ایران نیز هنوز هم زنبورداران از آن استفاده می‌کنند.

کندوی پلاستیکی

این نوع کندو معمولاً سه جداره میباشند، دو جداره پلاستیک و یک لایه فوم که امروزه متداول ترین کندو قابل استفاده در میان زنبورداران محسوب می شود.

کندوکارتن یا کندوهای مقوایی

کندوکارتن

اما نسل جدید کندوها را باید تحت عنوان کندوکارتن یا کندوهای مقوایی معرفی کرد. همانگونه که در تصویر مشاهده میکنید کارتن به جهت سهولت در حمل و وزن پایین و قیمت تمام شده کمتر، به پلاستیک ترجیح دارد و مهمتر از همه می تواند بازار جدیدی را در عرضه عسل ایجاد نماید چرا که امکان فروش کندوکارتن نیز وجود دارد.

چنانچه شما قصد دارید در تجربه این نوع کندو پیش رو باشید، کارتن ایپک در کنار شما خواهد بود.